19 mayıs mesajı

EYUDER YÖNETİM KURULUNUN
19 MAYIS ATATÜRK’Ü ANMA VE GENÇLİK SPOR BAYRAMI MESAJI

 19 Mayıs 1919, Ulusumuzun, sevgili önderimiz Mustafa Kemal Atatürk’ün öncülüğünde “İstiklal’i Tam Türkiye” idealini gerçekleştirme yolunda ilk adımını attığı; tüm yokluk ve yoksunluklara rağmen, makus talihini yenmek ve emperyalist güçlerin kendi çıkarları doğrultusunda biçimlendirmeye çalıştıkları tarihinin akışını değiştirmek kararlılığını tüm dünyaya duyurduğu gündür.

19 Mayıs 1919 ‘da atılan o ilk adım, ulusumuzun, kendi vatanında, özgür ve bağımsız olarak onuruyla yaşama kararlılığının haykırıldığı gündür.

Bugün, 19 Mayıs 1919’ da ilk adımını attığımız Ulusal Kurtuluş Savaşı ile yeryüzünün tüm mazlum uluslarına, bağımsızlık mücadelelerine cesaret edebilmeleri için örnek olan; yaktığı bağımsızlık meşalesi ile mazlum ulusların yolunu aydınlatan bir ulusun çocukları olmanın haklı gururunu yaşıyoruz.

19 Mayıs 1919 ‘da atılan o ilk adımı, o gün yakılan bağımsızlık ve özgürlük meşalesinin ışığında yorumlayabilmek; atılacak her yeni adımı da bu doğrultuda, çağın gereklerine uygun biçimde atabilmek; ülkenin geleceğini biçimlendirmeye ve yönlendirmeye soyunanların en büyük sorumluluğudur.

Dün yedi düvele meydan okuyan TÜRK milleti olarak son zamanlarda yaşanan TERÖR belasının üstesinden eninde sonunda geleceğiz.

Bu duygu ve düşüncelerle, EYUDER Yönetim Kurulu olarak, Ulusumuzun, EYUDER üyelerimizin 19 Mayıs Atatürk’ü anma ve Gençlik Spor Bayramı’nı en yürekten duygularla kutluyor; 19 Mayıs 1919‘da Ulusumuzun yolunu sonsuza denk aydınlatacak olan bağımsızlık meşalesini yakan Mustafa Kemal Atatürk ve tüm kahramanlarımızı sonsuz minnet duyguları ve saygıyla anıyoruz.

                                                                                                                                                    Adem ÇİLEK
                                                                                                                                  EYUDER Yönetim Kurulu Başkanı

 

 

Bu Gönderi Yorumlara Kapalıdır