Türk ulusunun bağımsızlık düşüncesinin ölümsüz bir anıtı olan bu zaferin, Türk ulusunun kudret ve kahramanlığının bir göstergesi olmakla kalmamış birlik ve beraberliğin ne kadar büyük ve sarsılmaz olduğunu da ortaya koymuştur.  

30x

Tarihimizin en önemli dönüm noktalarından biri olmasının yanında, yalnızca bizim değil, tüm mazlum ulusların, hatta tüm insanlığın, özgürlüğe, kurtuluşa, başı dik ve onuruyla yaşama kararlılığına yönelişinin ve bu doğrultuda atılmış tarihi bir adımın bayramıdır. Birlik ve beraberlik anlayışı içerisinde, kendisini tarih sahnesinden silmek isteyenlere, 30 Ağustos zaferi ile tüm mazlum halklara da örnek teşkil edecek biçimde unutulmayacak bir ders vermiş olan milletimiz, hiçbir şekilde bağımsızlık ve hürriyetinden ödün vermeyeceğini, sonsuza kadar var olacağını tüm dünyaya kabul ettirmiştir.

Şehitlerimizin kanlarıyla ve büyük fedakarlıklarla kurulan, bugün tüm dünyanın saygınlığını kazanmış olan modern Türkiye Cumhuriyeti, bütün vatandaşlarıyla bir ve beraberdir. 30 Ağustos zaferinin, birlik ve beraberliğin resmidir.  Yüzyıllardır, bu topraklarda kardeşçe, bir ve beraber olarak yaşayan milletimizin tarihine bakanlar, hiçbir oyun ve planın, bu ülkenin hamurunu değiştiremeyeceğini apaçık görürler. Eğitimciler olarak bizler de, onların kurduğu bu büyük ülkeyi, medeniyet yarışında en ön sıraya taşımaya milletimizin önünde söz verdik. Bu duygu ve düşüncelerle tüm halkımızın 30 Ağustos Zafer Bayramı’nı kutluyor, Cumhuriyetin kurucusu Atatürk’ü minnetler anıyoruz.

EYUDER Yönetim Kurulu Adına
Dr. Adem ÇİLEK
Yönetim Kurulu Başkanı

Bu Gönderi Yorumlara Kapalıdır