WEB EYUDER

 

Eğitim Yöneticileri ve Uzmanları Derneği EYUDER 2017 yılı sonunda yaptığı genel kurul sonrası oluşturduğu yeni yapılanması ile bölge ve il temsilcilerini Ankara’da topladı. EYUDER yeni yapılanma sürecinde “Eğitimciler Meslek Odası” oluşturulması için “Yapılacak Çok İşimiz Var” sloganıyla belirlediği misyon ve vizyonunu temsilcileriyle paylaştı.

Toplantının açılış konuşmasın da EYUDER Başkanı Dr. Adem ÇİLEK tarihi bir sürecin yaşandığını ve bir eğitim derneğinin ilk defa 81 il temsilciliğini oluşturarak öğretmen örgütlenmesinde yeni bir model oluşturulması sürecinde tüm eğitim gönüllülerinin bu tarihi sürecin bir parçası olduklarına vurgu yaptı.

Toplantının Açılış paneli Dr. Adem ÇİLEK başkanlığında Prof. Dr. Feyzi ULUĞ, Prof. Dr. Ayhan AYDIN ve Doç. Dr. Ebru OĞUZ’un katılımıyla gerçekleşti. Doç. Dr. Ebru Oğuz mesleki örgütlenme sürecinde irili ufaklı STK’ların kooperatif çalışmalarının önemine vurgu yaptı ve ortak çalışmalarla amaçlarımıza daha hızlı ulaşabileceğimize değindi. Bu kooperatif işbirliğininde EYUDER’in yeni vizyonu ile gerçekleşebileceğine inandığını söyleyen Doç. Dr. Ebru OĞUZ destek verdiği EKİP platformunun çalışmalarına değindi.

Prof. Dr. Ayhan AYDIN Eğitimin en önemli öğesi olan öğretmenlerimizden ve içinde bulunduğumuz mevcut durumdan söze başlayarak; bir öğretmen hayal diyorum; güzel konuşan, yüreklere dokunan öğretmenin Türkiyenin geleceğine dokunacağını şiirsel sunumuyla gerçekleştirdi.

EYUDER çalışmalarında rehberlik yapan ve EYFOR Akademik Danışmanı olan Prof. Dr. Feyzi ULUĞ EYUDER’in 10 yıllık süreçte aldığı yolu kısaca özetleyerek tarihi sürecin yaşandığını ve bu sürecin sonuca ulaşması durumunda EYUDER tüm ekibiyle bu tarihi sürecin ilk adımını burada atacağından bahsetti.

Daha sonra bölge temsilcilerin başkanlığında 7 çalıştay grubu oluşturulan toplantıda bölgeler; yerel ulusal ve uluslararası yapılacak çalışmalarımızın neler olacağını ele almışlardır. Değerlendirme oturumunda Dr. Adem ÇİLEK,  EYUDER’in stratejik planının ele alındığı toplantının sonuçlarının 2018-2023 eylem planlarının oluşmasına kaynak oluşturacağını belirterek “Yapacak Çok İş Var” diyerek bu tarihi süreci yaşatan temsilcilerine teşekkür edip toplantyı sonuçlandırmıştır….

 

Bu Gönderi Yorumlara Kapalıdır