IMG_1022  MB2

EYUDER Yönetim Kurulu üyelerimizle MEB Müsteşar Yardımcısı Sayın Mustafa Hilmi ÇOLAKOĞLU`nu ziyaret ettik.

Ziyarette EYUDER’in 2016 yılında gerçekleştireceği EYFOR-VI Uluslararası Eğitim Yönetimi Forumu, Mesleki Teknik Eğitim Çalıştayı-III ve Yeni Okul Modeli Çalıştayı hakkında bilgi verildi. 2016 Yılında yapılacak olan çalışmalarda EYUDER ve MEB işbirliği yapılarak daha etkili çalışma yapılması konusunda karşılıklı görüş alışverişinde bulunuldu.

Görüşmede ayrıca EYUDER’in ulusal ve uluslar arası projelerinden bahsedildi ve MEB Müsteşar Yardımcısı M. Hilmi Çolakoğlu  EYUDER’in dinamik çalışmalarını ERASMUS ve K2 ve K3 projelerinde MEB olarak ortak olabileceklerini, EYUDER üyelerinin eğitim amaçlı kurum ve bilimsel ziyatlerde gerekli izin kolaylığının zağlanması için destek verileceğini ve MEB’in katıldığı OECD vb toplantılarda STK ayağını temsilen EYUDER’in davet edilebileceğini belirtti.  Ayrıca EYUDER’in çalışmalarının sonuç raporlarının duyurulması için bakanlık ağı üzerinden tüm eğitimcilere duyurulması ve TRT Okul vb eğitim programlarında yayınlanması için destek olabileceklerini belirtti.

Mesleki ve Teknik Eğitim’den de sorumlu olan Müsteşar Yardımcımızla “Mesleki ve Teknik Eğitimin Sorunları ve Çözüm Önerileri” üzerine görüşme yapılmıştır. Görüşmede;

-       MTAL de Donanımların iyileştirilmesi ve donanım tamamlanmadan bölüm/okul açılmaması

-       İş kazaları ve işletmelerde beceri eğitimi

-       Öğretmenlerin/Teknik Öğretmenlerin Huzursuzluğu

-       Mesleki Açık Lise sorunları

-       Eğitim binalarının standartlarının oluşturulması

gibi konular ele alınmıştır.

Görüşme olumlu havada gerçekleşirken misafirperverliğinden ve ilgisinden dolayı MEB Müsteşar yardımcımıza teşekkür ettik ve eğitim adına üzerimize düşen göreve STK olarak hazır olduğumuzu belirttik.

Bu Gönderi Yorumlara Kapalıdır