KINAMA

EYUDER ve tüm eğitimci üyelerimiz adına Yönetim Kurulu olarak;  millet iradesine millete rağmen müdahale eden bu darbe girişimini şiddet ve nefretle kınıyoruz. 

15 Temmuz Cuma akşam saatlerinden bu yana yaşanan darbe girişimini ve şeref yoksunu darbeci bozuntularını; ülkemizi kaosa sürükleyip kendi çıkarlarına alet etmeye çalışanları EYUDER ailesi olarak nefretle kınıyor ve lanetliyoruz.

Ülkemizin birlik ve beraberliğini tehdit eden; kendi çıkarları için kardeşi kardeşe kırdıran, milletin iradesini hiçe sayıp meclisi bombalayan  bu vatan hainlerinin tüm çabaları, Türk Milletinin sağlam iradesi karşısında bertaraf olacaktır ki bunu da 15 Temmuz gecesinden itibaren hiçbir görüş ayırt etmeden sokakta geçiren halkımız sağlamış ve sağlamaya yardımcı olacaktır. Türkiye Cumhuriyeti’nin varlığına, bütünlüğüne ve birliğine kasteden, kendi yandaşları için kaos yaratmaya çalışanlara karşı biz eğitimciler tek yürek olarak vatan aşkıyla duvar olmaya devam edeceğiz. EYUDER ailesi olarak ulu önder Atatürk’ün “en büyük savaş, cahilliğe karşı yapılan savaştır“ diye çıktığımız bu yolda azim ve kararlılıkla yürüyeceğiz.

Parlamenter sistemin, Demokrasinin, Millet İradesinin ve Ülkemizin Yüksek menfaatlerine ne pahasına olursa olsun sahip çıkmaya ve yeni neslin eğitimle daha nitelikli ve vatan sevgisiyle yetişmesine STK olarak katkı sağlamaya devam edeceğiz. Olaylarda hayatını kaybeden şehitlerimizin ruhu şad olsun. Yaralılarımıza acil şifalar diliyoruz.

Kamuoyuna Saygıyla Duyurulur…
EYUDER Yönetim Kurulu adına
Dr. Adem ÇİLEK
EYUDER Başkanı
Bu Gönderi Yorumlara Kapalıdır